Hamilelik

Annelerin Doğuma Hazırlık Telaşı

Hamilelik süreci, özellikle anne adayları için oldukça heyecan verici bir süreç. Zaman zaman gebelik semptomları sizi rahatsız etse de karnınızda gün be gün büyüyen minik bir canlı olduğunu bilmek bu süreçte sizi güçlü tutar. Her gününüz onu hayal etmekle, tekmelerini saymakla geçer. Hele ki artık doğum zamanı yaklaştıysa heyecanınız daha da artar. Çünkü miniğinizin odası, alınacak giysiler, olmazsa olmaz araç gereçler derken uzadıkça uzayan bir alışveriş listesi sizi bekler. Her bir kalem için detaylı araştırmalar yaparak en iyisini, en güzelini seçmeye çalışırsınız. Ancak elbette hazırlıklar henüz bitmedi; benzer bir hazırlık doğum yapacağınız gün için de yapılacak! Doğum odanızın süsü, bebeğinizi ve sizi görmeye gelenlere ikram edeceğiniz yiyecekler ve gelenlere verilecek hediyeler gibi daha planlanacak çok şey var… O zaman siz anne adaylarına biraz yardımcı olalım ve gelin birlikte karar verelim: misafirlerinize nasıl bir bebek çikolatası vereceksiniz, hediyelik verecek misiniz, hastane odanızı nasıl süsleyeceksiniz?

Büyük Gün Büyük Hazırlık Gerektirir!

Bebeğinizin odası artık hazır! Hastane çantanızı da hazırladınız. Kulağa her şey tamam gibi geliyor. Sizce de eksik birkaç şey yok mu?

Eski zamanlarda yaşasaydık eksik bir şey yok diye düşünebilirdik. Ancak zaman değişiyor ve bu değişim bir takım geleneksel adetlerimize de yansıyor. Annelerimiz doğum hazırlığı yaparlarken, muhtemelen kendilerini hastaneye görmeye gelecekler için çok fazla bir hazırlık yapmadılar. Çünkü ikramlı bebek ziyaretleri genellikle annenin evinde gerçekleşirdi.

Şimdiyse durum biraz daha farklılaştı. Artık hastanedeki anne bebek ziyaretine biraz daha fazla önem veriliyor. Hastane odası süsleniyor, gelenlere ikram edilmek üzere yiyecek ve içecekler hazırlanıyor, odanın kapısına bebeğin isminin yazılı olduğu veya cinsiyetini belli eden güzel bir süs asılıyor… Bu gibi hazırlıklar zevke ve isteğe göre genişletilip daraltılıyor. Peki nereden başlamalı? Nasıl bir hazırlık yapmalı?

Renk Seçimi Önemli!

Hamile anne adayları bebeklerine hazırlık yapmadan önce çoğunlukla 16. haftalarını beklerler. Çünkü bu haftalar, çoğu ailelerin bebeklerinin cinsiyetini öğrendikleri zamandır. Cinsiyet belli olduktan sonraysa yavaş yavaş alışverişe başlanır.

Her ne kadar kulağa klişe gelse de alışverişlerinizin sonunda kız bebeğinizin eşyalarının çoğunun pembe, erkek bebeğinizinkinin ise mavi ağırlıkta olduğunu fark edebilirsiniz. Elbette illa ki pembe veya mavi renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Sarı, turuncu, yeşil ve beyaz gibi farklı renk seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Eminiz saydığımız bu renklerin her biri bebeğinize, odasına veya hastane odanıza ayrı bir hava katacaktır. Doğum sonrası için yapacağınız hazırlıklar için de kendinize bir renk belirleyebilir ve tüm hazırlığınızı bu renk üzerinden yaparak güzel bir konsept oluşturabilirsiniz!

Süslü Annelere Süslü Odalar

Hastane odanızın süslemesini eğer vaktiniz varsa kendiniz ayarlayabileceğiniz gibi, bu işi yapan profesyonellere de bırakabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir karar! Eğer kendiniz yapmayı planlıyorsanız, elinizin altındaki internetin nimetlerinden faydalanarak seçeneklere göz atabilirsiniz. Kafanızda belirli bir renk ve tarz belirledikten sonra sıra malzemeleri satın alabileceğiniz yere gelecektir. Küçük bir araştırma ile bütçenize uygun olan yerlerden gerekli süslemeleri satın alabilir, büyük günü heyecanla beklemeye devam edebilirsiniz.

Eğer süsleme işini profesyonellere bırakmak istiyorsanız işinizin bir nebze daha kolay olacağını söylemekte fayda var. Hemen birkaç organizasyon firması araştırın, isteklerinizi söyleyerek fiyat alın ve hastane odanızın keyfini çıkarın!

Hediye Verecek Miyim?

Sizi görmeye gelenlere hatıra olarak minik bir hediye vermeyi düşünebilirsiniz. Bu hediye seçenekleri o kadar fazladır ki, arasından seçmekte zorlanabilirsiniz. Lavanta kesesi, mumluk, buzdolabı süsü, oda kokusu ve bunun gibi daha birçok seçenek arasından tercihte bulunabilirsiniz. Zamanınız var ise bu hediyeliklerin malzemelerini kendiniz alıp yapabileceğiniz gibi bu işi yapan firmalarla iletişime geçerek satın da alabilirsiniz.

Gelenlerin Ağzını Tatlandıracak Bebek Çikolataları

Hastane odanız için gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra geldik misafirlerinize ikram edeceklerinize! Bebek çikolataları, ikram edilecekler listesinin en başı ve olmazsa olmazıdır. Adetlerimizde de mevcut olan gelen misafire tatlı ikramı, bebek çikolataları ile farklı bir boyut kazanmıştır. Eğer doğum için gününüz belli ise bebeğinizin ismi ve doğum tarihi yazılı, belli değilse sadece ismi yazılı kaplamalı madlen çikolatalar misafirlerinizin ağzını tatlandırmakla kalmayacak, sevimli görüntüleri ile adeta mest edecektir.

Pek çok tasarım arasından odanız için seçtiğiniz renge ve konsepte uygun olarak seçebileceğiniz bu çikolataların dışı sizi etkilese de aynı zamanda lezzetinin de yerinde olmasını istemek en doğal hakkınız. Bu nedenle alacağınız bebek çikolatası için kaliteli çikolata kullanan firmalarla çalışmak gerekir. Nihayetinde misafirlerinize dış görünümü hoş olup da lezzetsiz olan bir ikramlık sunmak istemezsiniz. Bu çikolatalar aynı zamanda sizi ziyaret edenlerin de hediye tercihi olabilir. Biberon, bebek arabası ve bebek gibi figürlerin kullanıldığı, bebeğinizin cinsiyetine göre seçilmiş bu çikolatalar hem ağzınızı tatlandırır hem de sizi oldukça mutlu eder. Bu konuda gerçekten hizmette iyi olan Tatlistan firmasını sizlere önerebilirim. Tatlistan ile birlikte Hacı Şerif  Bebekcikolatasi.com.tr‘yi de öneririm.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı